"Материнка"

“українська школа вихідного дня “Материнка” в Берліні розпочала свої заняття.”

Posted on: 3 Вересня, 2013

2.09.2011

Автор:  Ольга Самборська, засновниця школи “Материнка”.

Берлін, Німеччина.

SONY DSCВ Берліні школа для німецьких дітей почалася ще на початку серпня.  В Німеччині кожна земельна область має свій час  на навчання і свій час на канікули, які ніколи не співпадають з іншою землею. Кажуть, це зробили для того, щоб уникнути пробок на дорогах, коли одночасно вся автомобільна родинна зрая вирушить до моря. Як правило, канікул тут більше, ніж в Україні, але вони коротші. В результаті, підрізане літо і подовжені зимові канікули не можуть дати того задоволення, яке мають українські діти – повне літо для себе.

Літо належить дітям, і так має бути. Саме з цієї причини українська школа вихідного дня “Материнка”з осідком в Берліні розпочала свої заняття 1 вересня в такт з дітьми в Україні.

Погода за берлінським вікном скрутила термометр до позначки 18-ти ступнів. Однак тепла зустріч маленьких українців та їх батьків не дозволила помітити,  що прийшла прохолодна осінь. Саме та пора, дощова і неприємна, з якою так не хочеться зустрічатися після милого сонячного літа, залишилася на другому плані, коли кімнату офісу “Материнки” в Мерінгофі заповнити українські діти, радісні, розумні та енергійні.SONY DSC

Перше заняття було організаційним і мало на меті познайомитися з новими відвідувачами школи, поговорити про плани і поділитися ідеями з організації життя маленьких українців в Берліні.

За неповні дві години, яких виявилося так мало, щоб розповісти про себе, про те,  хто де був влітку, почитати і пограти, все ж досягли головного: здружилися. Тих, з кого на початку не можна було витягнути і українського пів-слова, наприкінці заняття не можна було зупинити в розмові українською. Навіть 2-річна Даруся умудрялася повторювати реченя, які до неї говорилося, швидше, аніж його домовляла вчителька.

Приємно спостерігати,  що українські батьки в Берліні старанно дбають про те, щоб їх діти чули материнську мову, читають їм українські книжки, користуються медійними засобами для розвитку мови. SONY DSC Хоч і бракує українських ресурсів для маленьких,  деякі батьки запропонувати поділитися своїми матеріалами одні з одними. Та і бібліотека “Материнки” за останні роки завдяки допомозі Міністерства Закордонних Справ минулих років і подарункам окремих добродіїв збагатилася на цікаву літературу для дітей і дорослих. SONY DSC Батьків було ознайомлено з  бібліотекою та іншими матеріалами школи “Материнка”. Зокрема, в цьому навчальному році до загальних ігрових занять, які проводились з дошкільнятами,  додаються уроки для школярів. З ними планується проводити заняття з вивчення української мови як індивідуально, так і групах.

Великий акцент робитиметься на ручній праці дітей. Кабінет “Материнки” поповнився ткацьким верстатом, ткацькими рамами для дітей, прядкою та іншими знаряддями для освоєння дітьми основ традиційного ткання, вишивання, писанкарства тощо. SONY DSC

Спеціальний день відведено для бажаючих займатися шахами. Заплановані екскурсії українським Берліном і музеями столиці.  Індивідуальні заняття і заняття в групах проводяться в післяобідній час. Для батьків, які не зможуть відвідувати  нашу школу під час робочого тижня,  відведений час і підчас вихідних в окремому просторому приміщені для ігрових занять і танцю.

“Материнка” повідомляє, що продовжує набір в групи віком від 2 до 6 років та від 7 до 10 років та радо прийме замовлення на індивідуальні заняття з дитиною. Якщо у вас виникло бажання приєднатися до нас або є потреба в додатковій інформації, пишіть нам за адресою info@immigrada.de  або телефонуйте: 01775495465

Наша адреса:  MehringHof
http://www.mehringhof.de
Gneisenaustr. 2a
Berlin 10961

Будемо раді вам і вашим діткам!

Позначки:

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Вересень 2013
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Топ кліки

  • Жодного
%d блогерам подобається це: